5 Lt. Soğuk Sıkım Doğal ZeytinYağı

  • 1.650,00TL
  • KDV Hariç: 1.650,00TL

Zeytinyağlarımızın tamamı kendi bahçelerimize ait ürünlerden elde edilmektedir. Sezonda itina ile hasat edilen yeşil zeytinlerin sıkılması ile elde edilen natural soğuk sızma zeytinyağıdır.Erken hasattır. Toplanan zeytinler en geç 8 saatte zeytinyağı olarak işlenmektedir.Yemeklik birinci sınıf yağdır.Tüm yemek ve tatlılarınızda rahatlıkla kullanabilir kahvaltılarınızda banarak tüketebilirsiniz.Vit..

Etiketler: 5 Lt. Soğuk Sıkım Doğal ZeytinYağı, ZY-03, Zeytin Yağı, gemlik zeytin, siyah zeytin, yeşil zeytin, zeytin satış, zeytin sipariş, online zeytin, zeytinyağı

Zeytinyağlarımızın tamamı kendi bahçelerimize ait ürünlerden elde edilmektedir. Sezonda itina ile hasat edilen yeşil zeytinlerin sıkılması ile elde edilen natural soğuk sızma zeytinyağıdır.Erken hasattır. Toplanan zeytinler en geç 8 saatte zeytinyağı olarak işlenmektedir.Yemeklik birinci sınıf yağdır.Tüm yemek ve tatlılarınızda rahatlıkla kullanabilir kahvaltılarınızda banarak tüketebilirsiniz.Vitamin açısından oldukça zeytin bir yağdır. Sıkım sıcaklığı 24 - 27 Derece arasındadır.

Soğuk Sıkım Zeytinyağı Nedir ? 

Soğuk sıkım zeytinyağları özellikle aynı bahçeden toplanan erken hasat zeytinlerin  günlük olarak hasat edilip bekletilmeden zeytinyağı sıkım işlemine tabi tutulması sonucu elde edilmektedir.Yere düşmeden dalından toplanan zeytinler kullanılır.Öncelikle toplanan zeytinler hasır çuvallarda yoğrulup hamur kıvamına getirilir.Bu esnada hamura 24 27 derece aralığında soğuk su verilir ve zeytinyağının bu hasır çuvallardan sızması ile soğuk sızma zeytinyağı elde edilmiş olur.


Soğuk sıkım olarak üretilen zeytinyağları antioksidan bakımından oldukça zengindir.Zeytinlere sıkım esnasında verilen suyun derecesi düştükçe alınan yağ oranı azalmaktadır.Verilen suyun derecesi yükseldikçe alınan yağ oranı artmaktadır.  Dolayısı ile soğuk sıkım zeytinyağı en maliyetli olan üretim şeklidir.


5 Litre Erken Hasat Soğuk Sızma Zeytinyağı 

AFİYET OLSUN 


Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.