MANİSA MESİR MACUNU İKRAMLIK- SPECİAL 350 GR

  • 350,00TL
  • KDV Hariç: 350,00TL

Manisa Mesir Macunu Manisa da yetişen faydalı ve aromatik bitki ve baharatların karışımı olarak üretilmektedir. Manisa Mesir Macunu şifa yönünden tartışılmaz bir derecededir. İçerisinde tarihi ve tıbbı reçetelerden hazırlanmış olan  41 adet baharat kullanılmıştır. Manisa Mesiri Tanıtma ve Turizm derneği  tarafından üretilen bu özel karışım macun Tescilli Coğrafi işareti bulunan özel ..

Etiketler: MANİSA MESİR MACUNU İKRAMLIK- SPECİAL 350 GR, , mesir, tahin, pekmez,

Manisa Mesir Macunu Manisa da yetişen faydalı ve aromatik bitki ve baharatların karışımı olarak üretilmektedir. Manisa Mesir Macunu şifa yönünden tartışılmaz bir derecededir. İçerisinde tarihi ve tıbbı reçetelerden hazırlanmış olan  41 adet baharat kullanılmıştır. Manisa Mesiri Tanıtma ve Turizm derneği  tarafından üretilen bu özel karışım macun Tescilli Coğrafi işareti bulunan özel  ürünlerdendir. Ayrıca Manisa Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği helal sertifikasına sahip tek Mesir macunu üreticisidir.

 

İçerdiği Baharat ve Bitkilerden Bazıları Şöyledir ;

Çam sakızı, Mirsafi, Meyan balı, Şamlı saşlı, Limon kabuğu, Rezene, Kebabiye, Sinameki, Sarı halile, Vanilya, Darı fülfül, Kakule, Havlıcan, Zulumba, Hıyarşembe, Safran, İksir, Kimyon, Galanga, Tarçın, Karabiber, Yeni bahar, Karanfil, Çörek otu, Hardal tohumu, Anason, Kişniş, Zencefil, Tarçın çiçeği, Zerdeçal, Hindistan cevizi

Tarihi Mesir Macunu dilerseniz sade olarak ısırarak dilerseniz sıcak su veya süte karıştırılarak içebilirsiniz. Çaya şeker olarak da katabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Manisa Mesir Tanıtma ve Turizm Derneği 1959 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Geleneksel Mesir şenliklerinde halkın üzerine saçılan tüm Mesir macunları dernek tarafından üretilen ürünlerdir. Tarihsel olarak tüm tıbbi fayda ve reçetelere bağlı kalınarak üretilmiştir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.